Kāpēc koka logi un telpu sienas pelē?

44
com_content.article
(5 votes, average 5.00 out of 5)
Kāpēc koka logi un telpu sienas pelē? 5.00 out of 51 based on 5 voters.


Telpu vēdināšanai ir ļoti svarīga loma pelējuma novēršanā. Labi apkurināmās un vēdināmās telpās sienu pelēšanas iespēja praktiski nepastāv.

Kā novērst kondensāta un pelējuma veidošanos uz koka logiem un telpas sienām:

    • Ventilācijas sistēmas ierīkošana dzīvojamajās telpās kā arī uzlabot ventilācijas sistēmu virtuvē un vannasistabā, ierīkojot ventilatorus;
    • Gaisa mitruma kontrole. relatīvajam gaisa mitrumam telpās vēlams būt < 50 %;
    • Regulāra telpu vēdināšana ( lasīt kā pareizi vēdināt telpas ziemā)
    • samazināt laistāmo telpaugu skaitu;
    • visu istabu apsildīšana ziemā;

Kas ir pelējums:

Pelējums ir dažādu veidu mikroskopiskas sēnītes, kas izplatās ar sporām. Pelējuma sēnīšu sporas pārvietojas pa gaisu tā plūsmas ietekmē. Telpās sporas var tikt ienestas ar apaviem vai apģērbu, kas ir bijis saskarē ar pelējuma sēnītēm.


Pelējums ne tikai bojā priekšmetu ārējo izskatu un konstrukciju izturību. Vēl sliktāka ir tā ietekme uz cilvēku veselību. Dažām sēnēm tā ir toksiska, citām – alerģiska, un ir sēnes, kuru ietekme ir pat kancerogēna. Toksiskā iedarbība izpaužas kā nespēks, viegla aizkaitināmība, ko nereti uzskata par noguruma sekām pēc darba dienas, taču beigās sekas var uzpausties pat kā aknu ciroze. Vēl toksiskās pelējuma sēņu iedarbības sekas var būt migrēna un sirds un asinsvadu sistēmas traucējumi. Alerģiskā iedarbība parādās kā ādas alerģiska reakcija, alerģiskās iesnas, acu asarošana, klepus un astma. Daži pelējumi izdala kancerogēnas vielas, izraisot plaušu, aknu vēzi.

Sevišķi kaitīgs pelējums ir bērniem, grūtniecēm, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti.

Submit to Digg Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Stumbleupon Submit to Technorati Submit to Twitter Submit to LinkedIn